Çoğu şirket için, iş web sitesi potansiyel olarak ana kaynaklarından birisi olarak geliştirilmektedir. Dijital pazarlamaya çok fazla yatırım gerçekleşmiştir, hatta markalar kendi markalar kendi web siteleri üzerinden sorgulanır bir hale gelmiştir. Doğru trafik türleri web sitenize ürün veya hizmetlerin görünürlülüğünün arttırmasına yardımcı olabilir.

seo

Doğru tasarım ve SEO kurallarına uyarak sizler bunu ziyaretçi dönüşü olarak sitenizin görünürlüğünü arttırma aşamasında yardımcı olabilirsiniz. “İşinizi ikiye katlaya bilmek çok kolaydır, trafiği ikiye katına çıkardığınız zaman yalnızca konuşarak bunu başarabilirsiniz.”  Yani, büyük bir kuruluş ya da küçük bir iş yeri çalıştırıyorsanız, bu sorunlar sizler için oldukça önemlidir;

  • Nasıl web siteme yeterince ilgili trafik aldığımdan emin olabilirim?
  • Web siteme daha fazla ziyaretçi dönüşümü sağlayabilmek için ne yapabilirim?
  • Dijital varlığımı genişletebilmek için garanti olan nedir?

2014 yılına geçmiş bulunuyoruz ve bu anlamda SEO’nun başarılı bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Teknoloji dünyası bir kabarma hızında değişiyor ve online aramalar da gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. İş sektörü hala hızlı bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Bu noktada nasıl büyümeye devam edebiliyorlar?

İlk adım temellerine dikkat çekmek için; web s’tesi tasarımını SEO 2014 yılı teknolojik gelişmeleri ve arama gerçekleri ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Nasıl mı?  Şimdi hep birlikte 2014 yılında SEO dostu web sitesi oluşturmak için odaklanması gerekilen yedi şeye bir göz atalım.

Daha Fazla Mobil Dostu Web Sitesi Tasarımları

seo-mobilSadece bir web sitesi tasarımı ile ne yapabilirsiniz, mobil teknolojiye önem vererek tasarımlarınızı oluşturmanız gerekmektedir.  Mobil kullanıcıların günümüzdeki sayısını göze alarak web site tasarımlarının mobil için optimize edilmiş olması gerekmektedir. Mobil içerik tüketimi istatistiklerini unutalım.  Bunu bir örnek ile ele alalım;  Ben sadece bir yıl önce bir akıllı telefon aldım. biraz garip olsa da mobil ekranda okuma yapılabileceği fikrini buldum. Şimdi ben cep telefonundan okuma ve yazmak için her gün 2 saat harcıyorum. Peki ben sizin web sitenizi mobil cihazım dan görüntülemek istediğimde ne bulacağım? Web sitenizi sağa sola çekerek incelemek için ne kadar süre uğraşacağım?

Site Performansını Arttırmak

seo-site-performansiTüm dünya web sitenize mobil aracılığı ile de bağlanabiliyor ise web sitenizi hızlandırmanız gerekmektedir. Genel olarak baktığımızda tüm dünyada mobil internet oldukça yavaş bir şekilde çalışmakta.  Sizlerin hızlı yüklenebilen mobil web siteleri sahibi olmanız gerekiyor – hatta kötü bağlantıları olan kullanıcıları da buna ekleyebiliriz. Mevcut web sitesi yüklemeleri çok uzun sürerse web sitesini yenilemek ve tasarlamak için belirli bir yatırım ve harcama gerekli olacaktır.  Eğer web sitesinin yüklemeye aldığı her ekstra saniye ile mobil ziyaretçileri oldukça kasacak.

Duyarlı Web Tasarımlarını Düşünün

seo-responsiveÇoğu işletmelerin web siteleri cep telefonları üzerinde de çalışmaya ihtiyacı olduğu oldukça açıktır.  Bir seçenek olarak ayrı bir mobil web sitesi geliştirmektense duyarlı bir web sitesi sahibi olmak avantajlı olacaktır. Duyarlı web tasarımları oldukça basit bir çözümdür; tüm cihazlar üzerinde çalışabilen tek bir web sitesi cihazların artan çeşitliliği göz önünde bulundurulduğu zaman bu çok iyi bir yaklaşım olarak görünüyor. Ayrıca Google RDW ‘yi oldukça çok seviyor.

 

Hedef Mobil Anahtar Kelimeler

seo-anahtar-kelimelerBir çok insan arama yapmak için ses girişlerini kullanmaktadır. Yani yazmak yerine bu şekilde sesli aramaları göz önünde bulundurduğumuz da Google Hummingbird algoritması böyle konuşma sorguları için optimum sonuçları elde etmek için çalışmaktadır, konuşarak arama yapmak ta bir olasılıktır.

Sesli arama bu bağlamda büyük bir önem ve etki taşımaktadır. bu içerik belirgin konuşma sorgularını entegre etmek oldukça akıllı bir fikir olabilir. Kısacası, anahtar kelimeler olmadan anahtar kelime sorgusu olan tüm olasılıkları kapsamaktadır.

Başarılı İçerik Oluşturmak

seo-icerikİçerik 2014 yılında dijital pazarlamanın en temel ilkelerinden birisidir. Sizin web sitenizin iyi bir içeriğe sahip olması gerekmektedir, ancak doğru içerik ve kullanıcılara hitap edebilecek şekilde oluşturmanız gerekmektedir.  Sadece yazılar ve bloglar sadık değildir; resimler, skeçler, videolar ve diğer içerik biçimleri de oldukça etkileyici çalışacaktır.  Sizler SEO ile daha fazla içerik almak için uğraşıyorsanız web sitenize bağlı olarak çalışan bir blog sayfasına sahip olmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Bu bir sihir gibi çalışacaktır.

Akıllı Kilitleme, Katı Navigasyon

seo-navigasyonYüksek oteriteli sitelerden bağlantılar almak çok faydalı olacaktır.  Özellikle cep telefonu üzerinden erişim sağlanıyorsa- arama motorlarını unutun kullanıcılar için daha kolay web sitenize navigasyon yapmanız için bir yol bulmalısınız.  Yani, satılan navigasyon yapısı oluştururken zaman, çaba ve yatırım yavaşça dönüşüm hedefi için ziyaretçi rehberi için interlinking kullanın.

 

 

Yerel Aramalara Odaklanın

seo-yesel-aramaİnsanlar genellikle yerel işletmeleri veya mağazaları aramak için interneti kullanmaktadırlar. belirli bir konumu sayfanıza basitçe optimize ederek harekete geçebilirsiniz, önemli ölçüde yerel görünürlüğü arttıracaktır. Yani yerel arama terimleri bulma, arama motoru yada sosyal medya reklamları ile yerel kullanıcıları hedeflemeyi düşünün, yada e-posta yolu ile doğru hedef kitleye ulaşmak için yerel verileri kullanın. Çeşitli yerlerde operasyonlar ile yerel iş, yerel arama dışında sayfanızın en iyi yerlerine optimize edilmesi gerekmektedir.

Bu işaretçiler web sitesi tasarım fikri ile serpiştirilmiş standart SEO tavsiyelerinin bir karışımı olduğunu gözlemleye bileceksiniz. Neden? Çünkü kullanıcı deneyimi, web sitesi kalitesi ve dijital pazarlama artık ayrı değildir,  2014 yılında Google çoğunlukla kullanıcılar için çalışmaktadır. Bu temeller ana unsurları oluşturur ve size Google stratosferi için bir iş web sitesine başlamak amaçlı sağlam temelleri sağlamaktadır.

Kaynak: http://www.templatemonsterturkey.com/2014-icin-seo-dostu-is-web-sitesi-nasil-olusturulur/

Soru / yorum yaz

Whatsapp Destek Çevrimiçi