Office365 outlook acilmiyor

Bugün (15.07.2020) akşam saatlerinde Office 365 kullanıcıları Outlook programını çalıştırdıklarında Outlook’un açılmadığını fark ettiler. Kullanıcılar tekrar Outlook’u açmayı denediklerinde “güvenli modda başlatmak isteyip istemediğinizi soran bir pencere” ile karşılaştılar.

Bu sorunla sadece Office 365 kullanıcıları karşılaştı, diğer Office versiyonlarını (Outlook 2007, 2010, 2013, 2016 ve 2019) kullananlar bu sorundan etkilenmediler.

Bu sorunun sebebi bilgisayarınız, mail hesabınız veya bilgisayarınızdaki Office programı değil. Sorun Microsoft tarafındaki bir servisten kaynaklanıyor. Yani Office’i veya mail hesabınızı yeniden kurmak, Outlook profilinizi değiştirmek, PST dosyanızı onarmak işe yaramayacaktır.

Microsoft sorunu tespit edip, onarım çalışmaları bitene kadar cep telefonunuzdaki mail uygulamasını veya web mail servisini kullanmanız gerekiyor.

Microsoft, sorunu çözmek için araştırmaya başladıkları şeklinde bir duyuru yayınladı.

Duyurunun Türkçe çevirisi şu şekilde:

Exchange çevrimiçi hizmet uyarısı

Durum: Hizmet Bozulması

Ayrıntı: Outlook bağlantı sorunları ve çökme sorunuyla karşılaşan kullanıcılar

Kullanıcı etkisi: Kullanıcılar çökmeler yaşayabilir veya Outlook üzerinden Exchange Online’a erişemeyebilir.

Daha fazla bilgi: Analizimiz, web mail ve mobil istemcilerdeki Outlook’un etkilenmediğini gösteriyor. Kullanıcılar, bu sorun giderilene kadar e-posta ve hizmet özelliklerine erişmek için alternatif bir araç olarak bu protokollerden yararlanabilirler.

Mevcut durum: Sorunun kaynağını izole etmek için mevcut verileri analiz ediyoruz.

Etki kapsamı: Bu sorun, Outlook’u kullanmaya çalışan kullanıcılarınızdan herhangi birini etkileyebilir.
Microsoft ekibi

Microsoft’un saat 22:20’de Twitter’da @MSFT365Status hesabından paylaştığı bilgi şu şekilde.

“Bu sorun için bir düzeltme hazırlıyoruz ve düzeltmenin önümüzdeki birkaç saat içinde tüm müşterilere ulaşmasını planlıyoruz.”

Soru / yorum yaz

Whatsapp Destek Çevrimiçi